Skvělá novinka! – Vydána tištěná kuchařka! Je skvělá, váží asi 2 kg a objednat jí můžete zde: Tištěná Kuchařka Paleosnadno!

——

Jsem mlsný a když je jídlo skvělé nejen na pohled a na chuť, ale navíc prospívá i tělu – je to prostě radost říct o tom dál.

Již asi tři roky se inspirujeme recepty  Lucie Grusové na stránce  www.paleosnadno.cz

Lucie se stále zlepšuje – recepty jsou čím dál lépe aranžované a focené – prostě máte na ně chuť už na pohled. A pro mě osobně je důležité, že recepty jsou i  snadno pochopitelné a napodobitelné. A to dokonce tak, že podle nich uvařím i já, v podstatě stále kuchař začátečník.

Viděl jsem, že Lucie postupně vydala postupně několik elektronických kuchařek, ale nákup jsem stále odkládal a čekal na tištěnou kuchařku.  Myslel jsem, že vydržím a elektronickou si nekoupím,  navíc když je většina receptů stejně na webu… ale, jak Lucie G vaří a fotí stále lépe, už jsem prostě čekat nevydržel. A hlavně jsem nákup bral jako poděkování a odměnu za její skvělou inspiraci.

Kuchařek je tedy již několik. A protože jsem si neuměl vybrat jen jednu – koupil jsem v rovnou celý komplet.  Navíc je to i o cca 1/3 levnější. Tady vidíte, že jsem pěkný skrblík, mluvím o odměně za inspiraci a zárověň pak škudlím… :-)

Co v dnes čtyřech kuchařkách najdete: celkem 810 stran s 242 recepty. Ty jsou sestaveny ze sezónních surovin bez lepku a přidaného cukru pro letní a zimní sezonu, dobroty z pomalého hrnce a pohoštění pro Vánoce a Silvestr. Všechny mají vyznačenu délku přípravy i označení stravovacího stylu – značku Whole30, Paleo, Primal či Low Carb najdete u každého jídla. Všechny splňují nároky na dobrou a zdravou stravu.

Některé recepty z pomalého hrnce už mám vyzkoušené v našem oblíbeném iCook Woku. Stačí na plotýnce spustit vaření na některém z minimálních stupňů. Je dobré mít alespoň trochu chytrou plotýnku – s nastavením vypnutí nebo startu.

Největší obavy jsem měl, jak se nám bude s Pavlínkou s elektronickou kuchařkou pracovat – přece jen kniha je kniha. A iPad na kuchyňské lince…

Ve skutečnosti jsem byl pak příjemně překvapen, je to minimálně srovnatelné s knihou. Navíc je výhoda rychého hledání. A jak je iPad skleněný, dobře se otře :-)

Více je zbytečné se rozepisovat. Nejlepší bude se na kuchařku paleosnadno.cz hned podívat. Můžete se tam jak na recepty podívat, tak i stáhnout část kuchařek na ukázku zdarma, aby jste si vyzkoušeli   jak vypadají a zda budou vyhovovat.

Tady je pár ukázek na jídla, která jsem uvařil. Pro všechny byla inspirace z blogu paleosnadno.cz nebo z kuchařek. Nadpis je vždy proklik na recept, aby jste se mohli podívat, že moje nadšení není bezdůvodné.

Květáková rýže

Naprosto jednoduchý a skvělý recept. Doplnil jsem o bazalku. Jako mixér na květák použijte sekáček – máme KitchenAid P2.

Hlívové škvarky

Do hotových škvarek jsem ještě ve woku na už vyplé plotýnce vmíchal rukolu. Nejsou tu klasické škvarky, jen hlíva a jako koření mě tam skvěle sedl římský kmín. Takže opět vegetariánská úprava.

Grusetky
Jednoduché domácí netěstoviny bez použítí mouky. Pro mě osobně jsou chuťově lepší než klasické těstoviny.

Dobrou chuť!

Michal

Komentáře

komentář