Superčlověk

Recenze eknihy

Představte si, že potkáte po pár letech kamaráda, který shodil 15kilo, vypadá a cítí se lépe než dřív… A vy se zeptáte jak jsi to sakra udělal?

Kdo by totiž nechtěl být superčlověkem, tou nejlepší verzí sama sebe?

Michal Turna je dalším čechem, který sepsal své zkušenosti se svou proměnou. Dočtete se jakým způsobem se z milovníka Fast Foodů změnil a tyto informace předává čtivě a prakticky dál. Do knihy zahrnul informace ze svého kurzu. A informací to není málo, týkají se stravy, cvičení a dalších vychytávek, které po cestě za svým lepším já nasbíral.

Knížka se čte velmi příjemě. I když zahrnuje hodně témat a drobných odboček. Při čtení mě opravdu často napadlo přirovnání k pokecu s kamarádem o jeho zkušenostech, zdrojích informací a vychytávkách. O potravě, která je návratem ke kořenům, nyní souhrnně nazývaným paleo. Doporučení na cvičení, včetně HIIT. Tady přihodím odkaz na můj oblíbený Freeletics. Nebo na cvičení s kettlebell.

Další důvod proč se mi dobře četla – Michalovi zkušenosti jsou velmi podobné tomu co pomohlo mně osobně: změna stravy, půsty, cvičení, otužování.

Co bych vypíchl – dozvíte se nejen vychytávkách, ale hlavně – jak se přinutit ke změně a jak vydržet. Tady jsou nejvíce znát osobní praktické zkušenosti s vedením lidí z kurzu. Velmi zajímavé jsou právě tyhle tipy – pro všechny věčné začátečníky.

Knížka je opravdu nabitá tipy, ukázkami, odkazy na zdroje a potěší i drobnosti jako třeba aplikace na měření času u cvičeni Tabata.

Všechny tito informace dovedou ušetřit dost vlastního času při samostatněm hledání. Což považuji za největší plus knížky.

Knížka nejde ve stravě tak do hloubky jako třeba Jak pálit a neukládat nebo Jídlo na prvním místě od Melvilu. Což ale není na škodu, dalších témat je v knize více než dost na to, aby člověk mohl začít se změnou.

Pro mě osobně byla kniha příjemným připomenutím, trochu jiným pohledem na obdobné zkušenosti. A je v ní řada drobných tipů o kterých jsem nevěděl. Využil jsem i informace z bonusových částí.

Ukázku ke stažení, případně knížku koupit, je možné zde:

 

Superčlověk - Najdi nejlepší verzi sebe sama

 

 

 

 

 

 

Komentáře

komentář